Filters
Luk

Hydraulisk bremsarmatur Magura HC1 15 mm langt håndtag Suzuki GSX 1300 R Hayabusa

Brake Cylinder Hydraulic Magurahc1 15 Mm Langheb fra Magura
Lagerstatus: På lager
SKU: 729.02.59
Producent varenummer: 2100451
Forventet leveringstid: 1-5 hverdage
Producent: Magura
4.801,00 kr.
Mobilepay Creditcard Apple Pay Google Pay

 


 

  • Hurtig levering med GLS - pakkeshop - firma - hjemme
  • Betal sikkert - vi passer godt på dine oplysninger
  • Del betalingen op med ViaBill - nemt og fleksibelt
  • Find de rigtige dele - brug vores præcise søgemodul
  • Over 20 års erfaring

Hydraulisk bremsarmatur Magura HC1 - 15 mm stempeldiameter og langt håndtag

Magura HC1 bremsearmatur er designet til at forbedre bremsesystemets ydeevne og følelse på motorcykler. Med en stempeldiameter på 15 mm og et langt håndtag på 180 mm, giver dette armatur en præcis og følsom bremsefornemmelse, hvilket er særligt vigtigt for motorcyklister, der ønsker optimal kontrol over deres køretøj.

Armaturet er især velegnet til superbikes, supermoto og street bikes, hvor præcision og responsivitet er afgørende. Den skrå-radiale hældning af beslagene sikrer ideelle monteringsforhold, hvilket gør installationen enkel og effektiv. Med dette bremsearmatur kan motorcyklister forvente en direkte følelse ved bremsepunktet, hvilket bidrager til en mere sikker og behagelig køreoplevelse.

Magura HC1 er fremstillet af materialer af høj kvalitet, hvor både håndtaget og cylinderen er smedede dele. Dette sikrer ikke alene holdbarhed, men også en letvægts- og pladsbesparende konstruktion. Armaturet er desuden ABS-kompatibelt, hvilket gør det til et sikkert valg for moderne motorcykler.

Leveringsomfanget inkluderer:

  • HC1 bremsearmatur
  • Banjo bolt med tætninger
  • Standard klemme
  • ABE til bremsefittings
  • Afkoblet beholder med holder
  • Formonteret bremselysafbryder
  • Brugervejledning

Som en del af vedligeholdelsen anbefales det at kontrollere tilstanden af bremseskiverne og bremseklodserne, når man udskifter bremsearmaturet. Dette sikrer, at hele bremsesystemet fungerer optimalt og sikrer en sikker køreoplevelse.

Med sin kombination af ergonomi, funktionalitet og moderne teknologi, er Magura HC1 bremsearmaturen et pålideligt valg for både mekanikere og motorcykelejere, der ønsker at opretholde eller forbedre deres bremseperformance.

Dette produkt er kompatibelt med en række forskellige motorcykler, herunder modeller fra Moto Guzzi, Yamaha, Suzuki, BMW, Kawasaki, Triumph og mange flere fra 1975 til 2022. Det er værd at bemærke, at det specifikt passer til motorcykler som Yamaha XS 650 og BMW R 100 fra 1981, blandt mange andre.

Med GTIN: 4055184016893 og MPN: 729.02.59 fra det anerkendte brand Magura, er dette bremsearmatur et kvalitetsvalg for dem, der værdsætter præcision og pålidelighed i deres køretøj.

Se den komplette liste af køretøjer, delen passer på, nedenfor:

Denne reservedel passer på følgende køretøjer / modeller:

MærkeModelÅrgang
ApriliaDorsoduro 12002011
ApriliaDorsoduro 12002012
ApriliaDorsoduro 12002013
ApriliaDorsoduro 12002014
ApriliaDorsoduro 12002015
ApriliaDorsoduro 12002016
ApriliaDorsoduro 12002017
ApriliaShiver 750 GT2009
ApriliaShiver 750 GT2010
ApriliaShiver 750 GT2011
ApriliaShiver 750 GT2012
ApriliaShiver 750 GT2013
ApriliaShiver 750 SL2007
ApriliaShiver 750 SL2008
ApriliaShiver 750 SL2009
ApriliaShiver 750 SL2010
ApriliaShiver 750 SL2011
ApriliaShiver 750 SL2012
ApriliaShiver 750 SL2013
ApriliaTuono 125 4T2017
ApriliaTuono 125 4T2018
BMWF 800 800 GS2017
BMWF 800 800 GS2018
BMWF 800 800 GT2017
BMWF 800 800 GT2018
BMWF 800 800 GT2019
BMWF 800 800 R2017
BMWF 800 800 R2018
BMWF 800 800 R2019
BMWG 310 GS2017
BMWG 310 GS2018
BMWG 310 GS2019
BMWG 310 GS2020
BMWG 310 R2016
BMWG 310 R2017
BMWG 310 R2018
BMWG 310 R2019
BMWG 310 R2020
BMWK 1001983
BMWK 1001984
BMWK 1001985
BMWK 1001986
BMWK 1001987
BMWK 1001988
BMWK 100 /21987
BMWK 100 /21988
BMWK 100 /21989
BMWK 100 /21990
BMWK 100 LT1986
BMWK 100 LT1987
BMWK 100 LT1988
BMWK 100 LT1989
BMWK 100 LT1990
BMWK 100 LT1991
BMWK 100 RS1983
BMWK 100 RS1984
BMWK 100 RS1985
BMWK 100 RS1986
BMWK 100 RS1987
BMWK 100 RS1988
BMWK 100 RS1989
BMWK 100 RT1983
BMWK 100 RT1984
BMWK 100 RT1985
BMWK 100 RT1986
BMWK 100 RT1987
BMWK 100 RT1988
BMWK 100 RT1989
BMWK 751985
BMWK 751986
BMWK 751987
BMWK 751988
BMWK 75 /21992
BMWK 75 /21993
BMWK 75 /21994
BMWK 75 /21996
BMWK 75 C1985
BMWK 75 C1986
BMWK 75 C1987
BMWK 75 C1988
BMWK 75 C1989
BMWK 75 C1990
BMWK 75 RT1989
BMWK 75 RT1990
BMWK 75 RT1991
BMWK 75 RT1992
BMWK 75 RT1993
BMWK 75 RT1994
BMWK 75 RT1995
BMWK 75 RT1996
BMWK 75 S1985
BMWK 75 S1986
BMWK 75 S1987
BMWK 75 S1988
BMWK 75 S1989
BMWK 75 S1990
BMWK 75 S1991
BMWK 75 S1992
BMWK 75 S1993
BMWK 75 S1994
BMWK 75 S1995
BMWR 1001981
BMWR 1001982
BMWR 1001983
BMWR 1001984
BMWR 100 CS1981
BMWR 100 CS1982
BMWR 100 CS1983
BMWR 100 CS1984
BMWR 100 RS1981
BMWR 100 RS1982
BMWR 100 RS1983
BMWR 100 RS1984
BMWR 100 RT1981
BMWR 100 RT1982
BMWR 100 RT1983
BMWR 100 RT1984
BMWR 1200 R2017
BMWR 65 3.Serie1989
BMWR 65 3.Serie1990
BMWR 65 3.Serie1991
BMWR 65 3.Serie1992
BMWR 65 3.Serie1993
BMWR 65 LS1981
BMWR 65 LS1982
BMWR 65 LS1983
BMWR 65 LS1984
BMWR 65 LS1985
BMWR 801989
BMWR 801990
BMWR 801991
BMWR 801992
BMWR 801993