Filters
Luk

Bremseskivebolt Yamaha original reservedel M8x1.25x30 mm Yamaha XS 400 SE Special

Bremseskiveskrue Original spare part 90101-08312 Til bremseskive. M8x1.25x30 mm. Passer til flere modeller – se model/år i oversigten.
Lagerstatus: På lager
SKU: 717.03.51
Producent varenummer: 90101-08312
Forventet leveringstid: 1-5 hverdage
31,00 kr.
Mobilepay Creditcard Apple Pay Google Pay

 


 

  • Hurtig levering med GLS - pakkeshop - firma - hjemme
  • Betal sikkert - vi passer godt på dine oplysninger
  • Del betalingen op med ViaBill - nemt og fleksibelt
  • Find de rigtige dele - brug vores præcise søgemodul
  • Over 20 års erfaring

Bremseskivebolt Yamaha original reservedel med specifikationen M8x1.25X30 mm til fastgørelse af bremseskiven. Kontrollér gevind og mål på den eksisterende bolt før køb.

Dette er en original reservedel fra Yamaha, udviklet til brug på udvalgte Yamaha-modeller. Produktet er velegnet som udskiftning, når en bremseskivebolt skal erstattes.

  • Produkttype: Bremseskivebolt
  • Gevind og mål: M8x1.25X30 mm
  • Original reservedel: Ja
  • Mærke: Yamaha
  • Varenummer (MPN): 717.03.51

Passer til udvalgte Yamaha-modeller. Se den komplette liste over passende køretøjer nedenfor.

Kontrollér altid præcis model, årgang og monteringsposition mod køretøjslisten før bestilling.

Denne reservedel passer på følgende køretøjer / modeller:

MærkeModelÅrgang
YamahaRD 250 LC1982
YamahaRD 250 LC1983
YamahaRD 350 LC1980
YamahaRD 350 LC1981
YamahaRD 350 LC1982
YamahaRD 350 LC1983
YamahaSR 500 G Gussrad1979
YamahaSR 500 G Gussrad1980
YamahaSR 500 G Gussrad1981
YamahaSR 500 G Gussrad1982
YamahaSR 500 G Gussrad1983
YamahaSR 500 SP Scheibenbremsen1986
YamahaSR 500 SP Scheibenbremsen1987
YamahaSR 500 SP Scheibenbremsen1988
YamahaSR 500 SP Scheibenbremsen1989
YamahaSR 500 SP Scheibenbremsen1991
YamahaSR 500 SP Speichenrad1978
YamahaSR 500 SP Speichenrad1979
YamahaSR 500 SP Speichenrad1981
YamahaSR 500 SP Speichenrad1982
YamahaSR 500 SP Speichenrad1983
YamahaSR 500 SP Speichenrad1984
YamahaSR 500 SP Speichenrad1985
YamahaSR 500 SP Speichenrad1986
YamahaXJ 5501981
YamahaXJ 5501982
YamahaXJ 5501983
YamahaXJ 5501984
YamahaXJ 650 H1980
YamahaXJ 650 H1981
YamahaXJ 650 H1982
YamahaXJ 650 H1983
YamahaXJ 650 H1984
YamahaXJ 650 H1985
YamahaXJ 650 N1982
YamahaXJ 650 N1983
YamahaXJ 650 N1984
YamahaXJ 650 N1985
YamahaXJ 650 T Turbo1982
YamahaXJ 650 T Turbo1983
YamahaXJ 650 T Turbo1984
YamahaXJ 750 Seca1982
YamahaXJ 750 Seca1983
YamahaXJ 750 Seca1984
YamahaXS 11001980
YamahaXS 11001981
YamahaXS 11001982
YamahaXS 11001983
YamahaXS 1100 S1981
YamahaXS 1100 S1982
YamahaXS 2501977
YamahaXS 2501978
YamahaXS 2501979
YamahaXS 2501980
YamahaXS 4001980
YamahaXS 4001981
YamahaXS 4001982
YamahaXS 400 DOHC1982
YamahaXS 400 DOHC1983
YamahaXS 400 DOHC1984
YamahaXS 400 SE Special1981
YamahaXS 400 SE Special1982
YamahaXS 400 SE Special1983
YamahaXS 6501975
YamahaXS 6501976
YamahaXS 6501977
YamahaXS 6501978
YamahaXS 6501979
YamahaXS 6501980
YamahaXS 6501981
YamahaXS 6501982
YamahaXS 6501983
YamahaXS 650 SE Special1981
YamahaXS 650 SE Special1982
YamahaXS 650 SE Special1983
YamahaXS 650 SE US Custom1980
YamahaXS 7501977
YamahaXS 750 D1977
YamahaXS 750 E1978
YamahaXS 750 E1979
YamahaXS 750 SE US Custom1980
YamahaXS 750 SE US Custom1981
YamahaXS 750 SE US Custom1982
YamahaXS 8501980
YamahaXS 8501981
YamahaXS 8501982
YamahaXV 1000 SE Midnight Special1983
YamahaXV 1000 SE Midnight Special1984
YamahaXV 1000 SE Midnight Special1985
YamahaXV 1000 TR11981
YamahaXV 1000 TR11982
YamahaXV 1000 TR11983
YamahaXV 1000 TR11984
YamahaXV 250 H Virago1989
YamahaXV 250 H Virago1990
YamahaXV 250 H Virago1991
YamahaXV 250 H Virago1992
YamahaXV 250 H Virago1993
YamahaXV 250 N Virago1989
YamahaXV 250 N Virago1990
YamahaXV 250 N Virago1991
YamahaXV 250 N Virago1992
YamahaXV 250 N Virago1993
YamahaXV 250 N Virago1994
YamahaXV 250 N Virago1995
YamahaXV 500 SE Special1983
YamahaXV 500 SE Special1984
YamahaXV 535 H Virago1989
YamahaXV 535 H Virago Flachlenker1990
YamahaXV 535 H Virago Flachlenker1991
YamahaXV 535 H Virago Flachlenker1992
YamahaXV 535 H Virago Flachlenker1993
YamahaXV 535 H Virago Flachlenker1994
YamahaXV 535 H Virago Hochlenker1988
YamahaXV 535 H Virago Hochlenker1990
YamahaXV 535 H Virago Hochlenker1991
YamahaXV 535 H Virago Hochlenker1992
YamahaXV 535 H Virago Hochlenker1993
YamahaXV 535 H Virago Hochlenker1994
YamahaXV 535 N Virago1989
YamahaXV 535 N Virago1990
YamahaXV 535 N Virago Hochlenker1988
YamahaXV 535 N Virago Hochlenker1991
YamahaXV 535 N Virago Hochlenker1992
YamahaXV 535 N Virago Hochlenker1993
YamahaXV 535 SH Virago Flachlenker1994
YamahaXV 535 SH Virago Hochlenker1994
YamahaXV 750 SE Special1981
YamahaXV 750 SE Special1982
YamahaXV 750 SE Special1983
YamahaXV 750 SE Special1984
YamahaXZ 550 /S1982
YamahaXZ 550 /S1983
YamahaXZ 550 /S1984