Filters
Luk

Brændstofhane Yamaha original reservedel 724.17.12 Yamaha XS 1100

Benzinhane Original spare part 2J2-24500-01 Brændstofhane til Yamaha SR 500. Passer til flere modeller – se model/år i oversigten.
Lagerstatus: På lager
SKU: 724.17.12
Producent varenummer: 2J2-24500-01
Forventet leveringstid: 1-5 hverdage
2.292,00 kr.
Mobilepay Creditcard Apple Pay Google Pay

 


 

  • Hurtig levering med GLS - pakkeshop - firma - hjemme
  • Betal sikkert - vi passer godt på dine oplysninger
  • Del betalingen op med ViaBill - nemt og fleksibelt
  • Find de rigtige dele - brug vores præcise søgemodul
  • Over 20 års erfaring

Original brændstofhane fra Yamaha til styring af brændstoftilførslen på kompatible motorcykler. Denne originale reservedel har MPN 724.17.12. Kontrollér reservedelens varenummer og de relevante oplysninger for dit køretøj før køb.

Brændstofhanen passer til udvalgte Yamaha-modeller, blandt andet Yamaha SR 500 og Yamaha XS 650. Se den komplette liste over passende køretøjer nedenfor.

  • Produkttype: Brændstofhane
  • Mærke: Yamaha
  • Varenummer (MPN): 724.17.12
  • Status: Original reservedel
  • Antal registrerede køretøjsmodeller: 57
  • Passer til: Udvalgte Yamaha-modeller

Kontrollér altid præcis model, årgang og monteringsposition mod køretøjslisten før bestilling. De nævnte modeller er illustrative og udgør ikke en komplet liste.

Denne reservedel passer på følgende køretøjer / modeller:

MærkeModelÅrgang
YamahaSR 500 G Gussrad1979
YamahaSR 500 G Gussrad1980
YamahaSR 500 G Gussrad1981
YamahaSR 500 G Gussrad1982
YamahaSR 500 G Gussrad1983
YamahaSR 500 SP Scheibenbremsen1986
YamahaSR 500 SP Scheibenbremsen1987
YamahaSR 500 SP Scheibenbremsen1988
YamahaSR 500 SP Scheibenbremsen1989
YamahaSR 500 SP Scheibenbremsen1991
YamahaSR 500 SP Speichenrad1978
YamahaSR 500 SP Speichenrad1979
YamahaSR 500 SP Speichenrad1981
YamahaSR 500 SP Speichenrad1982
YamahaSR 500 SP Speichenrad1983
YamahaSR 500 SP Speichenrad1984
YamahaSR 500 SP Speichenrad1985
YamahaSR 500 SP Speichenrad1986
YamahaSR 500 SP Trommelbremsen1988
YamahaSR 500 SP Trommelbremsen1989
YamahaSR 500 SP Trommelbremsen1990
YamahaSR 500 SP Trommelbremsen1991
YamahaSR 500 SP Trommelbremsen1992
YamahaSR 500 SP Trommelbremsen1993
YamahaSR 500 SP Trommelbremsen1994
YamahaSR 500 SP Trommelbremsen1995
YamahaSR 500 SP Trommelbremsen1996
YamahaSR 500 SP Trommelbremsen1997
YamahaSR 500 SP Trommelbremsen1998
YamahaSR 500 SP Trommelbremsen1999
YamahaXS 11001980
YamahaXS 11001981
YamahaXS 11001982
YamahaXS 11001983
YamahaXS 5001976
YamahaXS 5001977
YamahaXS 5001978
YamahaXS 5001979
YamahaXS 6501975
YamahaXS 6501976
YamahaXS 6501977
YamahaXS 6501978
YamahaXS 6501979
YamahaXS 6501980
YamahaXS 6501981
YamahaXS 6501982
YamahaXS 6501983
YamahaXS 650 SE Special1981
YamahaXS 650 SE Special1982
YamahaXS 650 SE Special1983
YamahaXS 650 SE US Custom1980
YamahaXS 750 SE US Custom1980
YamahaXS 750 SE US Custom1981
YamahaXS 750 SE US Custom1982
YamahaXS 8501980
YamahaXS 8501981
YamahaXS 8501982