Filters
Luk

Gearskifter pedal aluminium Suzuki SV 650

Gear Lever Aluminium fra JMP
Lagerstatus: På lager
SKU: 710.13.63
Producent varenummer: 51088018
Forventet leveringstid: 1-5 hverdage
341,00 kr.
Mobilepay Creditcard Apple Pay Google Pay

 


 

  • Hurtig levering med GLS - pakkeshop - firma - hjemme
  • Betal sikkert - vi passer godt på dine oplysninger
  • Del betalingen op med ViaBill - nemt og fleksibelt
  • Find de rigtige dele - brug vores præcise søgemodul
  • Over 20 års erfaring

Gearskifterpedal i aluminium til Suzuki GSF 1200 S og andre modeller

Denne gearskifterpedal fra JMP, SKU: 710.13.63, er fremstillet af robust støbt aluminium og er designet til at være en holdbar løsning for motorcykler. Med fokus på kvalitet og præcision tilbyder denne pedal både funktionalitet og stil, hvilket gør den ideel til erstatning af den originale del.

Slidstærk og præcis konstruktion

Gearskifterpedalen er fremstillet af aluminium, der sikrer let vægt og høj modstandsdygtighed mod slid. Den er udformet til at levere pålidelig ydeevne, selv under krævende forhold, og passer perfekt til motorcykler fra Suzuki, herunder den populære GSF 1200 S, kendt for sin kraft og alsidighed.

Funktioner og fordele

  • Materiale af høj kvalitet: Aluminium sikrer lav vægt og lang levetid.
  • Præcis pasform: Designet til at erstatte originaldelen uden behov for justeringer.
  • Nem installation: Monteres hurtigt og nemt på kompatible motorcykler.

Kompatible motorcykler

Denne gearskifterpedal er kompatibel med en bred vifte af Suzuki-modeller, der spænder over flere årtier. Udvalgte modeller inkluderer:

  • Suzuki GSF 1200 (1996-2006)
  • Suzuki GSX-R 750 (1985-2003)
  • Suzuki SV 650 (1999-2003)
  • Suzuki TL 1000 R/S (1997-2000)

Anbefaling

Denne gearskifterpedal er en ideel erstatning for motorcykler, der kræver en kombination af styrke og lav vægt i deres gearskiftesystem. Sørg for at tjekke produktbilledet og specifikationerne for at sikre kompatibilitet med din motorcykel.

Se den komplette liste af køretøjer, som gearskifterpedalen passer på, nedenfor.

Denne reservedel passer på følgende køretøjer / modeller:

MærkeModelÅrgang
SuzukiGSF 12001996
SuzukiGSF 12001997
SuzukiGSF 12001998
SuzukiGSF 12001999
SuzukiGSF 12002000
SuzukiGSF 12002001
SuzukiGSF 12002002
SuzukiGSF 12002003
SuzukiGSF 12002004
SuzukiGSF 12002005
SuzukiGSF 12002006
SuzukiGSF 1200 A2006
SuzukiGSF 1200 S1996
SuzukiGSF 1200 S1997
SuzukiGSF 1200 S1998
SuzukiGSF 1200 S1999
SuzukiGSF 1200 S2000
SuzukiGSF 1200 S2001
SuzukiGSF 1200 S2002
SuzukiGSF 1200 S2003
SuzukiGSF 1200 S2004
SuzukiGSF 1200 S2005
SuzukiGSF 1200 S2006
SuzukiGSF 1200 SA1997
SuzukiGSF 1200 SA1998
SuzukiGSF 1200 SA1999
SuzukiGSF 1200 SA2000
SuzukiGSF 1200 SA2006
SuzukiGSF 1200 SZ2005
SuzukiGSX-R 10002001
SuzukiGSX-R 10002002
SuzukiGSX-R 10002003
SuzukiGSX-R 1000 U12001
SuzukiGSX-R 1000 U12002
SuzukiGSX-R 1000 U22001
SuzukiGSX-R 1000 U22002
SuzukiGSX-R 11001989
SuzukiGSX-R 11001990
SuzukiGSX-R 11001991
SuzukiGSX-R 11001992
SuzukiGSX-R 6001997
SuzukiGSX-R 6001998
SuzukiGSX-R 6001999
SuzukiGSX-R 6002000
SuzukiGSX-R 6002001
SuzukiGSX-R 6002002
SuzukiGSX-R 6002003
SuzukiGSX-R 600 U12001
SuzukiGSX-R 600 U12002
SuzukiGSX-R 600 U22001
SuzukiGSX-R 600 U22002
SuzukiGSX-R 600 U22003
SuzukiGSX-R 7501985
SuzukiGSX-R 7501986
SuzukiGSX-R 7501987
SuzukiGSX-R 7501988
SuzukiGSX-R 7501989
SuzukiGSX-R 7501990
SuzukiGSX-R 7501991
SuzukiGSX-R 7501996
SuzukiGSX-R 7501997
SuzukiGSX-R 7501998
SuzukiGSX-R 7501999
SuzukiGSX-R 7502000
SuzukiGSX-R 7502001
SuzukiGSX-R 7502002
SuzukiGSX-R 7502003
SuzukiGSX-R 750 U12000
SuzukiGSX-R 750 U12001
SuzukiGSX-R 750 U12002
SuzukiGSX-R 750 U12003
SuzukiGSX-R 750 W1992
SuzukiGSX-R 750 W1993
SuzukiGSX-R 750 W1994
SuzukiGSX-R 750 W1995
SuzukiRF 600 R1993
SuzukiRF 600 R1994
SuzukiRF 600 R1995
SuzukiRF 600 R1996
SuzukiRF 600 RU1993
SuzukiRF 600 RU1994
SuzukiRF 600 RU1995
SuzukiRF 600 RU1996
SuzukiRF 900 R1994
SuzukiRF 900 R1995
SuzukiRF 900 R1996
SuzukiRF 900 R1997
SuzukiSV 6501999
SuzukiSV 6502000
SuzukiSV 6502001
SuzukiSV 6502002
SuzukiSV 6502003
SuzukiSV 650 S1999
SuzukiSV 650 S2000
SuzukiSV 650 S2001
SuzukiSV 650 S2002
SuzukiSV 650 S2003
SuzukiSV 650 SU1999
SuzukiSV 650 SU2000
SuzukiSV 650 SU2001
SuzukiSV 650 SU2002
SuzukiSV 650 SU2003
SuzukiSV 650 U1999
SuzukiSV 650 U2000
SuzukiSV 650 U2001
SuzukiSV 650 U2002
SuzukiSV 650 U2003
SuzukiTL 1000 R1998
SuzukiTL 1000 R1999
SuzukiTL 1000 S1997
SuzukiTL 1000 S1998
SuzukiTL 1000 S1999
SuzukiTL 1000 S2000