Filters
Luk

Lenkkopftapekuglelejer Tourmax Kawasaki EN 500 A

Kronrørslejer Tourmax SSK902R Kompatibel med flere modeller (år afhænger af model).
Lagerstatus: På lager
SKU: 736.17.28
Producent varenummer: SSK902R
Forventet leveringstid: 1-5 hverdage
Producent: Tourmax
393,00 kr.
Mobilepay Creditcard Apple Pay Google Pay

 


 

  • Hurtig levering med GLS - pakkeshop - firma - hjemme
  • Betal sikkert - vi passer godt på dine oplysninger
  • Del betalingen op med ViaBill - nemt og fleksibelt
  • Find de rigtige dele - brug vores præcise søgemodul
  • Over 20 års erfaring

Lenkkopftapekuglelejer Tourmax - Konisk Rullelejesæt til Styrehoved

Opgrader din motorcykel med de pålidelige lenkkopftapekuglelejer fra Tourmax. Dette koniske rullelejesæt er designet til at sikre en jævn og stabil styring, hvilket er essentielt for en sikker køreoplevelse. Uanset om du kører på landevejen eller i byen, vil disse lejer forbedre din motorcykels præstation og holdbarhed. Med en produktspecifikation, der inkluderer både MPN: 520719020 og GTIN: 4043981322705, får du et kvalitetsprodukt, der er fremstillet i Japan.

Dette lejesæt er ideelt til en lang række Kawasaki-modeller, herunder GPZ 1100, Z 1000, og mange flere. Det er en perfekt løsning til både entusiaster og professionelle mekanikere, der ønsker at opretholde optimal ydeevne på deres køretøjer.

Tekniske Specifikationer:
Type:   Taper Roller Bearings
Producent:   Tourmax
Ydre Diameter:   47 mm
Indre Diameter:   25 mm
Højde:   15 mm
Ydre Diameter:   52 mm
Indre Diameter:   28 mm
Højde:   16.5 mm

Disse lejer passer til en bred vifte af Kawasaki motorcykler, herunder:

  • Kawasaki GPZ 1100 B (1981-1985)
  • Kawasaki Z 1000 J (1981-1982)
  • Kawasaki Z 1100 ST (1981-1983)
  • Kawasaki VN 750 A (1986-2017)
  • Kawasaki EN 450 A (1985-1989)
  • Og mange flere modeller gennem årene!

Lenkkopftapekuglelejerne er placeret i styrehovedet på motorcyklen, hvor de spiller en afgørende rolle i at understøtte styret og give en jævn drejning. De koniske rullelejer er designet til at modstå både vertikale og laterale belastninger, hvilket sikrer en optimal styring og stabilitet under kørsel. Med dette kvalitetssæt fra Tourmax kan du være sikker på, at din motorcykel fungerer som den skal, og at du kan nyde en sikker og behagelig køreoplevelse.

Se den komplette liste af køretøjer, delen passer på, nedenfor:
Technical Data:
Type:   Taper Roller Bearings
Manufacturer:   Tourmax
Outer Diameter:   47 mm
Inner Diameter:   25 mm
Height:   15 mm
Outer Diameter:   52 mm
Inner Diameter:   28 mm
Height:   16.5 mm

Denne reservedel passer på følgende køretøjer / modeller:

MærkeModelÅrgang
KawasakiEN 450 Ltd1985
KawasakiEN 450 Ltd1986
KawasakiEN 450 Ltd1987
KawasakiEN 450 Ltd1988
KawasakiEN 450 Ltd1989
KawasakiEN 5001990
KawasakiEN 5001991
KawasakiEN 5001992
KawasakiEN 5001993
KawasakiEN 5001994
KawasakiEN 5001995
KawasakiEN 5001996
KawasakiEN 5001997
KawasakiEN 5001998
KawasakiEN 5001999
KawasakiEN 5002000
KawasakiEN 5002001
KawasakiEN 5002002
KawasakiEN 5002003
KawasakiGPZ 11001981
KawasakiGPZ 11001982
KawasakiGPZ 1100 Uni Trak1983
KawasakiGPZ 1100 Uni Trak1984
KawasakiGPZ 1100 Uni Trak1985
KawasakiGPZ 4001985
KawasakiGPZ 550 Uni Trak1984
KawasakiGPZ 550 Uni Trak1985
KawasakiGPZ 550 Uni Trak1986
KawasakiGPZ 550 Uni Trak1987
KawasakiGPZ 550 Uni Trak1988
KawasakiGPZ 550 Uni Trak1989
KawasakiGPZ 750 Uni Trak1985
KawasakiGT 5501983
KawasakiGT 5501984
KawasakiGT 5501985
KawasakiGT 5501986
KawasakiGT 5501987
KawasakiGT 5501988
KawasakiGT 5501989
KawasakiGT 5501990
KawasakiGT 5501991
KawasakiGT 5501992
KawasakiGT 5501993
KawasakiGT 5501994
KawasakiGT 5501995
KawasakiGT 5501996
KawasakiGT 5501997
KawasakiGT 5501998
KawasakiGT 5501999
KawasakiGT 5502000
KawasakiGT 5502001
KawasakiGT 7501982
KawasakiGT 7501983
KawasakiGT 7501984
KawasakiGT 7501985
KawasakiVN 1500 Classic1996
KawasakiVN 1500 Classic1997
KawasakiVN 1500 Classic1998
KawasakiVN 1500 Classic1999
KawasakiVN 7501986
KawasakiVN 7501987
KawasakiVN 7501988
KawasakiVN 7501989
KawasakiVN 7501990
KawasakiVN 7501991
KawasakiVN 7501992
KawasakiVN 7501993
KawasakiVN 7501994
KawasakiVN 7501995
KawasakiVN 8001995
KawasakiVN 8001996
KawasakiVN 8001997
KawasakiVN 8001998
KawasakiVN 8001999
KawasakiVN 800 Classic1996
KawasakiVN 800 Classic1997
KawasakiVN 800 Classic1998
KawasakiVN 800 Classic1999
KawasakiVN 800 Classic2000
KawasakiVN 800 Classic2001
KawasakiVN 800 Classic2002
KawasakiVN 800 Classic2003
KawasakiVN 800 Classic2004
KawasakiVN 800 Classic2005
KawasakiVN 800 Classic2006
KawasakiVN 800 Drifter1999
KawasakiVN 800 Drifter2000
KawasakiVN 800 Drifter2001
KawasakiVN 800 Drifter2002
KawasakiVN 800 Drifter2003
KawasakiVN 900 Classic2006
KawasakiVN 900 Classic2007
KawasakiVN 900 Classic2008
KawasakiVN 900 Classic2009
KawasakiVN 900 Classic2010
KawasakiVN 900 Classic2011
KawasakiVN 900 Classic2012
KawasakiVN 900 Classic2013
KawasakiVN 900 Classic2014
KawasakiVN 900 Classic2015
KawasakiVN 900 Classic2016
KawasakiVN 900 Classic2017
KawasakiVN 900 Classic Special Edition2011
KawasakiVN 900 Classic Special Edition2012
KawasakiVN 900 Classic Special Edition2013
KawasakiVN 900 Classic Special Edition2014
KawasakiVN 900 Classic Special Edition2015
KawasakiVN 900 Classic Special Edition2016
KawasakiVN 900 Classic Special Edition2017
KawasakiVN 900 Custom2007
KawasakiVN 900 Custom2008
KawasakiVN 900 Custom2009
KawasakiVN 900 Custom2010
KawasakiVN 900 Custom2011
KawasakiVN 900 Custom2012
KawasakiVN 900 Custom2013
KawasakiVN 900 Custom2014
KawasakiVN 900 Custom2015
KawasakiVN 900 Custom2016
KawasakiVN 900 Custom2017
KawasakiVN-15 15001988
KawasakiVN-15 15001989
KawasakiVN-15 15001990
KawasakiVN-15 15001994
KawasakiVN-15 15001995
KawasakiVN-15 1500 SE1988
KawasakiVN-15 1500 SE1989
KawasakiVN-15 1500 SE1990
KawasakiVN-15 1500 SE1991
KawasakiVN-15 1500 SE1992
KawasakiVN-15 1500 SE1993
KawasakiVN-15 1500 SE1994
KawasakiZ 10001981
KawasakiZ 10001982
KawasakiZ 1000 Ltd1981
KawasakiZ 1000 R21983
KawasakiZ 1100 ST1981
KawasakiZ 1100 ST1982
KawasakiZ 1100 ST1983
KawasakiZ 400 F1984
KawasakiZ 400 GP1983
KawasakiZ 550 GP1982
KawasakiZ 550 GP1983
KawasakiZ 7501983
KawasakiZ 7501984
KawasakiZ 750 GP1982
KawasakiZ 750 GP Uni Trak1983
KawasakiZ 750 GP Uni Trak1984
KawasakiZ 750 Spectre1982
KawasakiZ 750 Spectre1983
KawasakiZL 1000 Eliminator1987
KawasakiZL 1000 Eliminator1988
KawasakiZL 900 Eliminator1985
KawasakiZL 900 Eliminator1986
KawasakiZR 5501983
KawasakiZX 750 Turbo1984
KawasakiZX 750 Turbo1985