Filters
Luk

Motorcykelbatteri Yuasa YTX14AH-BS med syrepakke Honda TRX 520 FA6 Fourtrax Foreman Rubicon AT DCT IRS EPS

Motorcykelbatteri Ytx14ah-Bs Yuasaincluding Acid Pack fra Yuasa
Lagerstatus: På lager
SKU: 707.11.94
Producent varenummer: JMTX14AH-BS ACID
Forventet leveringstid: 1-5 hverdage
945,00 kr.
Mobilepay Creditcard Apple Pay Google Pay

 


 

  • Hurtig levering med GLS - pakkeshop - firma - hjemme
  • Betal sikkert - vi passer godt på dine oplysninger
  • Del betalingen op med ViaBill - nemt og fleksibelt
  • Find de rigtige dele - brug vores præcise søgemodul
  • Over 20 års erfaring

Til start af motorcykler og andre kompatible køretøjer er dette Yuasa motorcykelbatteri YTX14AH-BS med syrepakke et 12 V-batteri med en kapacitet på 12 Ah. Det er vedligeholdelsesfrit og leveres med syre til aktivering.

Batteriet er angivet til udvalgte modeller fra blandt andre Honda og Yamaha. Se den komplette liste over passende køretøjer nedenfor.

  • Produkttype: Motorcykelbatteri
  • Mærke: Yuasa
  • Varenummer (MPN): 707.11.94
  • Spænding: 12 V
  • Kapacitet: 12 Ah (10 timer)
  • Kapacitet: 144 Wh
  • Vedligeholdelse: Vedligeholdelsesfrit
  • Aktiveret: Nej
  • Producentens angivne koldstartstrøm: 210 A
  • Producentens teststandard: SAE
  • SAE målt med JMP-batteritester: 335 A
  • DIN målt med JMP-batteritester: 310 A
  • EN målt med JMP-batteritester: 185 A
  • Længde: 134 mm
  • Bredde: 89 mm
  • Højde: 166 mm
  • Vægt inklusive syre: 3,5 kg
  • Syrepakke inkluderet: Ja
  • Syremængde: 0,69 l
  • Tilslutning af poler: Fra oven
  • Positiv pol: Forrest til venstre
  • Negativ pol: Forrest til højre
  • Udluftningsslange: Uden
  • Producent: Yuasa
Technical Data:
Voltage:   12v
Capacity:   12 Ah (10 Std)
Capacity:   144 Wh
Chain Type:   Maintenance free
Activated:   No
Manufacturer claimed CCA:   210 A
Manufacturers Testing Standard:   SAE
SAE as measured by JMP battery tester:   335 A
DIN as measured by JMP battery tester:   310 A
EN as measured by JMP battery tester:   185 A
Length:   134 mm
Width:   89 mm
Height:   166 mm
Weight (including acid):   3.5 kg
Acid Pack included:   Yes
Acid volume:   0.69 L
Terminal connection:   from above
    Front
Positive terminal:   Front left
Negative terminal:   Front right
Breather hose:   Without
Manufacturer:   Yuasa

Denne reservedel passer på følgende køretøjer / modeller:

MærkeModelÅrgang
Arctic Cat/TextronCat 4001998
Arctic Cat/TextronCat 4001999
Arctic Cat/TextronCat 4002000
Arctic Cat/TextronCat 4002001
Arctic Cat/TextronCat 4002002
Arctic Cat/TextronCat 4002003
Arctic Cat/TextronCat 4002004
Arctic Cat/TextronCat 4002005
Arctic Cat/TextronCat 4002008
Arctic Cat/TextronCat 4002009
Arctic Cat/TextronCat 4002010
Arctic Cat/TextronCat 400 FIS2003
Arctic Cat/TextronCat 400 FIS2004
Arctic Cat/TextronCat 400 FIS2005
Arctic Cat/TextronCat 400 FIS2006
Arctic Cat/TextronCat 400 FIS2007
Arctic Cat/TextronCat 400 FIS2008
Arctic Cat/TextronCat 400 TBX2004
Arctic Cat/TextronCat 400 TBX2005
Arctic Cat/TextronCat 400 TBX2006
Arctic Cat/TextronCat 5002000
Arctic Cat/TextronCat 5002001
Arctic Cat/TextronCat 5002002
Arctic Cat/TextronCat 500 FIS2003
Arctic Cat/TextronCat 500 FIS2004
Arctic Cat/TextronCat 500 FIS2005
Arctic Cat/TextronCat 500 FIS2006
Arctic Cat/TextronCat 500 FIS2007
Arctic Cat/TextronCat 500 FIS2008
Arctic Cat/TextronCat 500 FIS2009
Arctic Cat/TextronCat 500 TBX2004
Arctic Cat/TextronCat 500 TBX2005
Arctic Cat/TextronCat 500 TBX2006
Arctic Cat/TextronCat 500 TRV2004
Arctic Cat/TextronCat 500 TRV2005
Arctic Cat/TextronCat 500 TRV2006
Arctic Cat/TextronCat 500 TRV2007
Arctic Cat/TextronCat 500 TRV2008
Arctic Cat/TextronCat 500 TRV2009
Arctic Cat/TextronCat 650 H12006
Arctic Cat/TextronCat 650 H12007
Arctic Cat/TextronCat 650 H12008
Arctic Cat/TextronCat 650 H12009
Arctic Cat/TextronCat 650 H1 TRV2008
Arctic Cat/TextronCat 650 V22004
Arctic Cat/TextronCat 650 V22005
Arctic Cat/TextronCat 650 V22006
Arctic Cat/TextronCat 650 V22007
Arctic Cat/TextronProwler 650 XT H12006
Arctic Cat/TextronProwler 650 XT H12007
Arctic Cat/TextronProwler 650 XT H12008
Arctic Cat/TextronProwler 650 XT H12009
HondaATC 200 X1983
HondaATC 200 X1984
HondaATC 200 X1985
HondaTRX 420 FA12014
HondaTRX 420 FA12015
HondaTRX 420 FA12016
HondaTRX 420 FA12017
HondaTRX 420 FA22014
HondaTRX 420 FA22015
HondaTRX 420 FA22016
HondaTRX 420 FA22017
HondaTRX 420 FA22018
HondaTRX 420 FA22019
HondaTRX 420 FA22020
HondaTRX 420 FA22021
HondaTRX 420 FA22022
HondaTRX 420 FA52015
HondaTRX 420 FA52016
HondaTRX 420 FA62016
HondaTRX 420 FA62017
HondaTRX 420 FA62018
HondaTRX 420 FA62019
HondaTRX 420 FA62020
HondaTRX 420 FA62021
HondaTRX 420 FA62022
HondaTRX 420 FE12014
HondaTRX 420 FE12015
HondaTRX 420 FE12016
HondaTRX 420 FE12017
HondaTRX 420 FE12018
HondaTRX 420 FE12019
HondaTRX 420 FE12020
HondaTRX 420 FE12021
HondaTRX 420 FE12022
HondaTRX 420 FM12014
HondaTRX 420 FM12015
HondaTRX 420 FM12016
HondaTRX 420 FM12017
HondaTRX 420 FM12018
HondaTRX 420 FM12019
HondaTRX 420 FM12020
HondaTRX 420 FM12021
HondaTRX 420 FM12022
HondaTRX 420 FM22014
HondaTRX 420 FM22015
HondaTRX 420 FM22016
HondaTRX 420 FM22017
HondaTRX 420 FM22018
HondaTRX 420 FM22019
HondaTRX 420 FM22020
HondaTRX 420 FM22021
HondaTRX 420 FM22022
HondaTRX 420 TE12014
HondaTRX 420 TE12015
HondaTRX 420 TE12016
HondaTRX 420 TE12017
HondaTRX 420 TE12018
HondaTRX 420 TM12014
HondaTRX 420 TM12015
HondaTRX 420 TM12016
HondaTRX 420 TM12017
HondaTRX 420 TM12018
HondaTRX 500 FA52015
HondaTRX 500 FA52016
HondaTRX 500 FA52017
HondaTRX 500 FA52018
HondaTRX 500 FA62015
HondaTRX 500 FA62016
HondaTRX 500 FA62017
HondaTRX 500 FA62018
HondaTRX 500 FA62019
HondaTRX 500 FA62020
HondaTRX 500 FE2012
HondaTRX 500 FE2013
HondaTRX 500 FE12014
HondaTRX 500 FE12015
HondaTRX 500 FE12016
HondaTRX 500 FE12017
HondaTRX 500 FE22014
HondaTRX 500 FE22015
HondaTRX 500 FE22016
HondaTRX 500 FE22017
HondaTRX 500 FE22018
HondaTRX 500 FE22019
HondaTRX 500 FE22020
HondaTRX 500 FM2012
HondaTRX 500 FM2013
HondaTRX 500 FM12014
HondaTRX 500 FM12015
HondaTRX 500 FM12016
HondaTRX 500 FM12017
HondaTRX 500 FM22016
HondaTRX 500 FM22017
HondaTRX 500 FM22018
HondaTRX 500 FM22019
HondaTRX 500 FM22020
HondaTRX 500 FM52015
HondaTRX 500 FM52016
HondaTRX 500 FM52017
HondaTRX 500 FM62018
HondaTRX 500 FM62019
HondaTRX 500 FM62020
HondaTRX 520 FA62020
HondaTRX 520 FA62021
HondaTRX 520 FA62022
HondaTRX 520 FE22020
HondaTRX 520 FE22021
HondaTRX 520 FE22022
HondaTRX 520 FM22020
HondaTRX 520 FM22021
HondaTRX 520 FM22022
HondaTRX 520 FM62020
HondaTRX 520 FM62021
HondaTRX 520 FM62022
IndianScout 11302015
IndianScout 11302016
IndianScout 11302017
IndianScout 1130 A22018
IndianScout 1130 A22019
IndianScout 1130 A22020
IndianScout 1130 A22021
IndianScout 1130 A22022
IndianScout 1130 A22023
IndianScout Sixty 10002016
IndianScout Sixty 1000 A22017
IndianScout Sixty 1000 A22018
IndianScout Sixty 1000 A22019
IndianScout Sixty 1000 A22020
IndianScout Sixty 1000 A22021
PolarisATP 3302004
PolarisATP 500 H.O.2004
PolarisMagnum 3302003
PolarisMagnum 3302004
PolarisMagnum 3302005
PolarisMagnum 3302006
PolarisSportsman 4002004
PolarisSportsman 4002005
PolarisSportsman 400 H.O.2008
PolarisTrail Blazer 2502004
PolarisTrail Boss 3302003
PolarisTrail Boss 3302004
VictoryOctane 12002017
YamahaYFM 2502000
YamahaYFM 2502001
YamahaYFM 2502002
YamahaYFM 2502003
YamahaYFM 2502004
YamahaYFM 2502005
YamahaYFM 2502006
YamahaYFM 2502007
YamahaYFM 2502008
YamahaYFM 2502009
YamahaYFM 2502010
YamahaYFM 2502011
YamahaYFM 350 A2004
YamahaYFM 350 A2005
YamahaYFM 350 A2006
YamahaYFM 350 A2007
YamahaYFM 350 A2008
YamahaYFM 350 A2009
YamahaYFM 350 A2010
YamahaYFM 350 A2011
YamahaYFM 350 A2014
YamahaYFM 350 A2015
YamahaYFM 350 A2016
YamahaYFM 350 A2017
YamahaYFM 350 A2018
YamahaYFM 350 A2019
YamahaYFM 350 A2020
YamahaYFM 350 AS2006
YamahaYFM 350 AS2007
YamahaYFM 350 AS2008
YamahaYFM 350 AS2009
YamahaYFM 350 FWA2004
YamahaYFM 350 FWA2005
YamahaYFM 350 FWA2006
YamahaYFM 350 FWA2007
YamahaYFM 350 FWA2008
YamahaYFM 350 FWA2009
YamahaYFM 350 FWA2010
YamahaYFM 350 FWA2011
YamahaYFM 350 FWA2012
YamahaYFM 350 FWA2013
YamahaYFM 350 FWA2014
YamahaYFM 350 FWA2015
YamahaYFM 350 FWA2016
YamahaYFM 350 FWA2017
YamahaYFM 350 FWA2018
YamahaYFM 350 FWA2019
YamahaYFM 350 FWA2020
YamahaYFM 350 FWAN 2007
YamahaYFM 350 FWAN2008
YamahaYFM 350 FWAN2009
YamahaYFM 350 FWAN2010
YamahaYFM 350 FWAN2011
YamahaYFM 400 AN2003
YamahaYFM 400 AN2004
YamahaYFM 400 FWAN2003
YamahaYFM 400 FWAN2004
YamahaYFM 400 FWAN2005