Filters
Luk

Glidepind Sæt Bremseklods Tourmax Suzuki GSX 750 F

Dette produkt er udgået, enten midlertidigt eller permanent. Kontakt os for at høre nærmere om leveringstid.

Glidepind sæt Tourmax PPS-908 Til bremsesystemet. Passer til flere modeller – se model/år i oversigten.
SKU: 717.33.47
Producent varenummer: PPS-908
Producent: Tourmax
84,00 kr.
Mobilepay Creditcard Apple Pay Google Pay

 


 

  • Hurtig levering med GLS - pakkeshop - firma - hjemme
  • Betal sikkert - vi passer godt på dine oplysninger
  • Del betalingen op med ViaBill - nemt og fleksibelt
  • Find de rigtige dele - brug vores præcise søgemodul
  • Over 20 års erfaring

Glidepind Sæt Bremseklods Tourmax

Glidepind sættet fra Tourmax er en vigtig komponent til motorcyklers bremsesystem, der sikrer en optimal funktion af bremseklodserne. Dette sæt er designet til at passe til en række Kawasaki og Suzuki motorcykler, hvilket gør det til et praktisk valg for mekanikere og motorcykelejere, der arbejder med disse mærker.

Funktion og placering: Glidepinden fungerer som en essentiel del af bremsesystemet og er placeret i bremsekaliberen. Den sikrer, at bremseklodserne glider jævnt og præcist, når bremserne aktiveres. Dette er med til at forhindre ujævnt slid på klodserne og sikrer en mere effektiv bremseydelse. Det er vigtigt at kontrollere glidepindene regelmæssigt for at undgå problemer med bremserne, som kan føre til nedsat sikkerhed og ydeevne.

Materiale og egenskaber: Glidepinden er fremstillet i Japan og er lavet af holdbare materialer, der sikrer lang levetid og modstandsdygtighed over for slid. Den har en diameter på 4.6 mm og en længde på 46 mm, hvilket gør den kompatibel med en række modeller. Materialevalget er nøje udvalgt for at sikre, at glidepinden kan modstå de kræfter, der er involveret i bremsesystemet, samtidig med at den bevarer sin funktionalitet over tid.

Tekniske specifikationer:

Tekniske data:
Montering: 1 split pin
Shaft diameter: 4.6 mm
Total længde: 46 mm
Shaft længde: 46 mm
Længde fra hoved til split pin: 39 mm

Kompatible køretøjer:

  • Kawasaki Z 1000 A (1977-1979)
  • Kawasaki Z 650 C (1978-1980)
  • Kawasaki Z1R 1000 D (1978-1980)
  • Kawasaki Z 1000 MK2 (1979-1980)
  • Kawasaki Z 1300 A (1979-1982)
  • Kawasaki Z 250 A (1979-1982)
  • Kawasaki Z 500 B (1979-1980)
  • Kawasaki Z 650 SR (1979-1980)
  • Kawasaki Z 750 E (1980)
  • Kawasaki GPZ 1100 B (1981-1982)
  • Kawasaki Z 1000 J (1981-1982)
  • Kawasaki Z 1100 ST (1981-1982)
  • Kawasaki Z 750 H (1981-1982)
  • Kawasaki Z 750 L (1981-1982)
  • Kawasaki Z 750 Y (1982-1983)
  • Kawasaki ZZX 1300 A (1984-1989)
  • Kawasaki ZXR 400 H (1989-1999)
  • Kawasaki ZXR 750 H (1989-1999)
  • Kawasaki GPZ 900 R (1990-1995)
  • Kawasaki ZZR 1100 C (1990-1995)
  • Suzuki GSF 1200 (1996-2005)
  • Suzuki GSX-R 600 (1997-2007)
  • BMW K 1300 R (2009-2015)

Det er vigtigt at bemærke, at ved udskiftning af glidepinden, kan det også være en god idé at kontrollere og eventuelt udskifte bremseklodserne for at sikre optimal bremseydelse. Glidepinden kan være en del af en større vedligeholdelsesrutine for at sikre, at motorcyklen forbliver i god stand.

GTIN: 4043981314441 | MPN: 717.33.47 | Brand: Tourmax

Se den komplette liste af køretøjer, delen passer på, nedenfor:
Technical Data:
Mount:   1 split pin
Shaft diameter:   4.6 mm
Total Length:   46 mm
Shaft length:   46 mm
Length head to split pin:   39 mm

Denne reservedel passer på følgende køretøjer / modeller:

MærkeModelÅrgang
BMWK 1300 R2009
BMWK 1300 R2010
BMWK 1300 R2011
BMWK 1300 R2012
BMWK 1300 R2013
BMWK 1300 R2014
BMWK 1300 R2015
KawasakiGPZ 1100 B1981
KawasakiGPZ 1100 B1982
KawasakiGPZ 900 R1990
KawasakiGPZ 900 R1991
KawasakiGPZ 900 R1992
KawasakiGPZ 900 R1993
KawasakiGPZ 900 R1994
KawasakiKFX 450 R2013
KawasakiKFX 450 R2014
KawasakiVN 1500 P2002
KawasakiVN 1500 P2003
KawasakiVN 1600 B2004
KawasakiZ 1000 A1977
KawasakiZ 1000 A1978
KawasakiZ 1000 A1979
KawasakiZ 1000 H1980
KawasakiZ 1000 J1981
KawasakiZ 1000 J1982
KawasakiZ 1000 K1981
KawasakiZ 1000 MK21979
KawasakiZ 1000 MK21980
KawasakiZ 1000 R21983
KawasakiZ 1000 ST1979
KawasakiZ 1000 ST1980
KawasakiZ 1100 ST1981
KawasakiZ 1100 ST1982
KawasakiZ 1100 ST1983
KawasakiZ 1300 A1979
KawasakiZ 1300 A1980
KawasakiZ 1300 A1981
KawasakiZ 1300 A1982
KawasakiZ 1300 A1983
KawasakiZ 250 A1979
KawasakiZ 250 A1980
KawasakiZ 250 A1981
KawasakiZ 250 A1982
KawasakiZ 500 B1979
KawasakiZ 500 B1980
KawasakiZ 650 C1978
KawasakiZ 650 C1979
KawasakiZ 650 C1980
KawasakiZ 650 SR1979
KawasakiZ 650 SR1980
KawasakiZ 750 E1980
KawasakiZ 750 GP1982
KawasakiZ 750 H1980
KawasakiZ 750 H1981
KawasakiZ 750 H1982
KawasakiZ 750 L1981
KawasakiZ 750 L1982
KawasakiZ 750 L1983
KawasakiZ 750 L1984
KawasakiZ 750 Y1982
KawasakiZ 750 Y1983
KawasakiZ/ZG 1300 A1984
KawasakiZ/ZG 1300 A1985
KawasakiZ/ZG 1300 A1986
KawasakiZ/ZG 1300 A1987
KawasakiZ/ZG 1300 A1988
KawasakiZ/ZG 1300 A1989
KawasakiZ1R 1000 D1978
KawasakiZ1R 1000 D1979
KawasakiZ1R 1000 D1980
KawasakiZR 1100 A1992
KawasakiZR 1100 A1993
KawasakiZR 1100 A1994
KawasakiZR 1100 A1995
KawasakiZRX 1100 C1997
KawasakiZRX 1100 C1998
KawasakiZRX 1100 C1999
KawasakiZRX 1100 C2000
KawasakiZRX 1200 C2001
KawasakiZRX 1200 C2002
KawasakiZRX 1200 C2003
KawasakiZRX 1200 C2004
KawasakiZRX 1200 R2001
KawasakiZRX 1200 R2002
KawasakiZRX 1200 R2003
KawasakiZRX 1200 R2004
KawasakiZRX 1200 R2005
KawasakiZRX 1200 R2006
KawasakiZRX 1200 S2001
KawasakiZRX 1200 S2002
KawasakiZRX 1200 S2003
KawasakiZRX 1200 S2004
KawasakiZX-12R 1200 A2000
KawasakiZX-12R 1200 A2001
KawasakiZX-12R 1200 B2002
KawasakiZX-12R 1200 B2003
KawasakiZX-12R 1200 B2004
KawasakiZX-12R 1200 B2005
KawasakiZX-12R 1200 B2006
KawasakiZX-6R 600 F1995
KawasakiZX-6R 600 F1996
KawasakiZX-6R 600 F1997
KawasakiZX-6R 600 G1998
KawasakiZX-6R 600 G1999
KawasakiZX-6R 600 H1998
KawasakiZX-6R 600 H1999
KawasakiZX-6R 600 J2000
KawasakiZX-6R 600 J2001
KawasakiZX-6R 600 J2002
KawasakiZX-6R 636 A2002
KawasakiZX-7R 750 P1996
KawasakiZX-7R 750 P1997
KawasakiZX-7R 750 P1998
KawasakiZX-7R 750 P1999
KawasakiZX-7R 750 P2000
KawasakiZX-7R 750 P2001
KawasakiZX-7R 750 P2002
KawasakiZX-9R 900 B1994
KawasakiZX-9R 900 B1995
KawasakiZX-9R 900 B1996
KawasakiZX-9R 900 B1997
KawasakiZX-9R 900 C1998
KawasakiZX-9R 900 C1999
KawasakiZX-9R 900 D1998
KawasakiZX-9R 900 D1999
KawasakiZX-9R 900 E2000
KawasakiZX-9R 900 E2001
KawasakiZXR 400 H1989
KawasakiZXR 400 H1990
KawasakiZXR 400 L1991
KawasakiZXR 400 L1992
KawasakiZXR 400 L1993
KawasakiZXR 400 L1994
KawasakiZXR 400 L1995
KawasakiZXR 400 L1996
KawasakiZXR 400 L1997
KawasakiZXR 400 L1998
KawasakiZXR 400 L1999
KawasakiZXR 750 H1989
KawasakiZXR 750 H1990
KawasakiZXR 750 J1991
KawasakiZXR 750 J1992
KawasakiZXR 750 L1993
KawasakiZXR 750 L1994
KawasakiZXR 750 L1995
KawasakiZXR 750 R1991
KawasakiZXR 750 R1992
KawasakiZXR 750 R1993
KawasakiZXR 750 R1994
KawasakiZXR 750 R1995
KawasakiZZR 1100 C1990
KawasakiZZR 1100 C1991
KawasakiZZR 1100 C1992
KawasakiZZR 1100 D1993
KawasakiZZR 1100 D1994
KawasakiZZR 1100 D1995
KawasakiZZR 1100 D1996
KawasakiZZR 1100 D1997
KawasakiZZR 1100 G1998
KawasakiZZR 1100 G1999
KawasakiZZR 1100 G2000
KawasakiZZR 1100 G2001
KawasakiZZR 1200 C2002
KawasakiZZR 1200 C2003
KawasakiZZR 1200 C2004
KawasakiZZR 1200 C2005
KawasakiZZR 600 D1990
KawasakiZZR 600 D1991
KawasakiZZR 600 D1992
KawasakiZZR 600 E1993
KawasakiZZR 600 E1994
KawasakiZZR 600 E1995
KawasakiZZR 600 E1996
KawasakiZZR 600 E1997
KawasakiZZR 600 E1998
KawasakiZZR 600 E1999
KawasakiZZR 600 E2000
KawasakiZZR 600 E2001
KawasakiZZR 600 E2002
KawasakiZZR 600 E2003
KawasakiZZR 600 E2004
KawasakiZZR 600 E2005
KawasakiZZR 600 E2006
SuzukiGSF 12001996
SuzukiGSF 12001997
SuzukiGSF 12001998
SuzukiGSF 12001999
SuzukiGSF 12002000
SuzukiGSF 12002001
SuzukiGSF 12002002
SuzukiGSF 12002003
SuzukiGSF 12002004
SuzukiGSF 12002005
SuzukiGSF 1200 S1996
SuzukiGSF 1200 S1997
SuzukiGSF 1200 S1998
SuzukiGSF 1200 S1999
SuzukiGSF 1200 S2000
SuzukiGSF 1200 S2001
SuzukiGSF 1200 S2002
SuzukiGSF 1200 S2003
SuzukiGSF 1200 S2004
SuzukiGSF 1200 S2005
SuzukiGSF 1200 SA1997
SuzukiGSF 1200 SA1998
SuzukiGSF 1200 SA1999
SuzukiGSF 1200 SA2000
SuzukiGSF 1200 SZ2005
SuzukiGSF 6002000
SuzukiGSF 6002001
SuzukiGSF 6002002
SuzukiGSF 6002003
SuzukiGSF 6002004
SuzukiGSF 600 S2000
SuzukiGSF 600 S2001
SuzukiGSF 600 S2002
SuzukiGSF 600 S2003
SuzukiGSF 600 S2004
SuzukiGSF 600 SU2000
SuzukiGSF 600 SU2001
SuzukiGSF 600 SU2002
SuzukiGSF 600 SU2003
SuzukiGSF 600 SU2004
SuzukiGSF 600 U2000
SuzukiGSF 600 U2001
SuzukiGSF 600 U2002
SuzukiGSF 600 U2003
SuzukiGSF 600 U2004
SuzukiGSX 600 F1998
SuzukiGSX 600 F1999
SuzukiGSX 600 F2000
SuzukiGSX 600 F2001
SuzukiGSX 600 FU1998