Filters
Luk

Simmering Yamaha original reservedel 28X52X6MM Yamaha FJR 1300 A ABS

Akseltætningsring Original spare part MPN 734.77.53 Til aksel tætning. Mål 28x52x6 mm. Passer til flere modeller – se model/år i oversigten.
Lagerstatus: På lager
SKU: 734.77.53
Forventet leveringstid: 1-5 hverdage
79,00 kr.
Mobilepay Creditcard Apple Pay Google Pay

 


 

  • Hurtig levering med GLS - pakkeshop - firma - hjemme
  • Betal sikkert - vi passer godt på dine oplysninger
  • Del betalingen op med ViaBill - nemt og fleksibelt
  • Find de rigtige dele - brug vores præcise søgemodul
  • Over 20 års erfaring

Simmering 28X52X6MM er en original reservedel fra Yamaha, der bruges til tætning omkring en aksel. Kontrollér simmeringens indvendige diameter, ydre diameter og bredde før køb.

Denne simmering er angivet til udvalgte Yamaha-modeller. Se den komplette liste over passende køretøjer nedenfor.

  • Produkttype: Simmering
  • Indvendig diameter: 28 mm
  • Ydre diameter: 52 mm
  • Bredde: 6 mm
  • Mærke: Yamaha
  • Varenummer (MPN): 734.77.53
  • Status: Original reservedel

Kontrollér altid præcis model, årgang og monteringsposition mod køretøjslisten før bestilling. De nævnte modeller er kun eksempler og udgør ikke en komplet liste.

Technical Data:
Inner Diameter:   28 mm
Outer Diameter:   52 mm
Width:   6 mm

Denne reservedel passer på følgende køretøjer / modeller:

MærkeModelÅrgang
YamahaFJR 13002001
YamahaFJR 13002002
YamahaFJR 13002003
YamahaFJR 13002004
YamahaFJR 13002005
YamahaFJR 1300 A ABS2003
YamahaFJR 1300 A ABS2004
YamahaFJR 1300 A ABS2005
YamahaFJR 1300 A ABS2006
YamahaFJR 1300 A ABS2007
YamahaFJR 1300 A ABS2008
YamahaFJR 1300 A ABS2009
YamahaFJR 1300 A ABS2010
YamahaFJR 1300 A ABS2011
YamahaFJR 1300 A ABS2012
YamahaFJR 1300 A ABS2013
YamahaFJR 1300 A ABS2014
YamahaRD 2501976
YamahaRD 4001976
YamahaRD 4001977
YamahaTT 6001985
YamahaTT 6001986
YamahaTT 6001987
YamahaTT 6001988
YamahaTT 6001989
YamahaTT 6001990
YamahaTT 6001991
YamahaTT 6001992
YamahaTT 6001993
YamahaXS 5001976
YamahaXS 5001977
YamahaXS 5001978
YamahaXS 5001979
YamahaXV 1900 A Midnight Star2011
YamahaXV 1900 A Midnight Star2012
YamahaXV 1900 A Midnight Star2013
YamahaXV 1900 A Midnight Star2014
YamahaXV 1900 A Midnight Star2015
YamahaXV 1900 A Midnight Star2016
YamahaXV 1900 Midnight Star2006
YamahaXV 1900 Midnight Star2007
YamahaXV 1900 Midnight Star2008
YamahaXV 1900 Midnight Star2009
YamahaXV 1900 Midnight Star2010
YamahaXV 9502014
YamahaXV 9502015
YamahaXV 950 CU ABS2014
YamahaXV 950 CU ABS2015
YamahaXV 950 R CU ABS2014
YamahaXV 950 R CU ABS2015
YamahaXVS 1300 A Midnight Star2007
YamahaXVS 1300 A Midnight Star2008
YamahaXVS 1300 A Midnight Star2009
YamahaXVS 1300 A Midnight Star2010
YamahaXVS 1300 A Midnight Star2011
YamahaXVS 1300 A Midnight Star2012
YamahaXVS 1300 A Midnight Star2013
YamahaXVS 1300 A Midnight Star2014
YamahaXVS 1300 A Midnight Star2015
YamahaXVS 1300 A Midnight Star2016
YamahaXVS 1300 Custom XVS1300CU2014
YamahaXVS 1300 Custom XVS1300CU2015
YamahaXVS 1300 Custom XVS1300CU2016
YamahaXVS 950 A Midnight Star2009
YamahaXVS 950 A Midnight Star2010
YamahaXVS 950 A Midnight Star2011
YamahaXVS 950 A Midnight Star2012
YamahaXVS 950 A Midnight Star2013
YamahaXVS 950 A Midnight Star2014
YamahaXVS 950 A Midnight Star2015
YamahaYZ 250 2T1984
YamahaYZ 250 2T1985
YamahaYZ 250 2T1986
YamahaYZ 250 2T1987
YamahaYZ 250 2T1988
YamahaYZ 250 2T1989
YamahaYZ 250 2T1990
YamahaYZ 250 2T1991
YamahaYZ 250 2T1992
YamahaYZ 250 2T1993
YamahaYZ 250 2T1994
YamahaYZ 250 2T1995
YamahaYZ 250 2T1996
YamahaYZ 250 2T1997
YamahaYZ 250 2T1998
YamahaYZ 4901986
YamahaYZ 4901987
YamahaYZ 4901988